Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie NewsówNiedziela, Listopad 29, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Sprzedaż
Szukaj
Ostatnie Artykuły
Figurka tygodnia - R...
Turniej w Olsztynie
Warduke + Raistlin
VIII Arena
VII.Arena
Karty statystyk
EDYCJA PIERWSZA

EDYCJA DRUGA
bsdb
Sklepik
Taaak, na naszej stronie został uruchomiony sklepik. Asortyment będzie stale poszerzany, na razie jest jak jest. Jeśli chcesz coś kupić, wejdź do naszego sklepiku z figurkami. Dobre do bitewniaka, dobre do sesji RPG, dobre do kolekcjonowania i jedyne do czego są złe, to podstawka do kawy.
Vassal
Zachęcamy wszystkich użytkowników do zapoznania się z programem Vassal. Jest on przeznaczony do gry w DDM (i inne gry bitewne) przez internet (docelowo do edycji 2,0, ale wystarczy zmienić hp jednostkom, by równie dobrze działał pod 1,0). Na początku ściągacie Vassala Po ściagnięciu pobieracie moduł D&D (Wszystkie 3 pliki, czyli: RPGMapper2.23.zip, DDM2_ext.rar, DDM2.mod) Instalujecie program, uruchamiacie go, klikacie files w lewym górnym rogu, a potem naciskacie open module. Na koniec zakładacie konto i możecie grać. Do zobaczenia na Vassalu:)
Warduke + Raistlin
Dawno nie pisałem, więc pomyślałem, że trzeba coś stworzyć, choćby po to, by zatrzeć ostatnie niezbyt miłe wydarzenia. W tym artykule opiszę warbandę na 500 punktów, opartą na dwóch potężnych figurkach CE: Warduke i Raistlinie Majere.

1. Skład:

Warduke [epic] 208
Raistlin Majere [epic] 177
Demonic Gnoll Priestess 28
Orc Wardrummer 19
Thiefting Blademaster 27
Troglodyte thug 11
Twig Blight 3
Whitespawn Hordeling 9
Whitespawn Hordeling 9
Whitespawn Hordeling 9


2. Zastosowanie:

Warduke: Za 208 punktów mamy naprawdę mocnego towarzysza. Level [12], Speed [6] i Ac [25] są wystarczające - jak na CE. Ma najwięcej punktów życia w całym D&D Miniatures [pomijając Iconsy rzecz jasna], bo aż 270. Jest Humanoidem, dzięki czemu może być bodyguardem Raistlina. Jego ataki to +22/+17+12 (15m + 5 fire). Może wydaje się to niewiele, jednak gdy dodamy do tego Methodical Killer +10 [obrażenia + 10 przeciwko wrogowi z najniższym poziomem w obecnej grze], uzyskujemy +22/+17/+12 (25m + 5 fire). Kolejne atuty figurki to: Independent [nie potrzebuje commandera, by zawrócić], Blindsight [ślepowidzenie], Cleave [rozszczepienie], Intimidate [] [ zasięg 6; cel rzuca na morale], Spell Resistance, oraz wspomniany wcześniej Methodical killer. Jego jedyna wada, jednak jak się dalej okaże, ogromna zaleta, to Almighty [odporność na czary sojuszników] oraz średnie premie, jednak należy pamiętać, iż zawsze można przeciwnika oflankować.

Raistlin: Niesamowita figurka. Posiada dobry Poziom[12], Speed [6], AC [18], oraz 80 HP. 80HP? przecież w bitwie na 200 punktów, taka liczba punktów życia może być zabrana w 1 turę! Otóż nie. Raistlin posiada bardzo wiele zalet, między innymi Devoted Companions [sąsiadujący sojuszniczy humanoid może przejąć obrażenia, które miałyby zranić Raistlina, w tym właśnie celu, będzie używany Warduke]. Tak jak Warduke, posiada on umiejetność Independent oraz Unique. Jego kolejne umiejętności niesamowicie wspomagają czary. Combat Casting [może zagrywać czary, kiedy wróg jest sąsiadujący], Debilitating Magic [przy zagrywaniu czaru, wybierasz, czy DC czaru zostaje podniesione o 4, czy obrażenia o 5], Master of Past and Present [przeciwnik podczas rzutu na DC przeciw czarom Raistlina, rzuca dwukrotnie, i wybiera niższy wynik], Perfect Targeting [Raistlin nie musi uderzać czarem w najbliższego wroga. Wybiera dowolny cel w zasięgu wzroku], Spell Penetration [rzuca dwukrotnie przeciw umiejętnosci Spell Resistance], Tower of high Sorcery [swift; Raistlin przenosi sie na start area].
Jego czary to: Meteor Swarm [] DC 21, Time Stop [], Power Word Stun [], Finger of Death [] DC 19, Empowered Lighting Bolt [unlimited] DC 17. Za jedyne 177 punktów, mamy figurkę, która jest w stanie zmienić w proch najsilniejszych oponentów.

Demonic Gnoll Priestess: Figurka ta jest tu z dwóch powodów. Pierwszy to czar Blindsight [], a drugi to Sorrow [][]. Kiedy Gramy na mapie z dymem [Grota Piekielnego Pala], Blindsight u Raistlina jest zabójczy. Jak wykorzystać ten atut napiszę potem. Co do czaru Sorrow [zasięg 6; cel otrzymuje atak -3 i poziom -3 DC 13], to w epickiej bitwie, na niewiele się zda, jednak zawsze można liczyć, że przeciwnik rzuci 1.

Orc Wardrummer: Tej figurki nie muszę chyba przedstawiać. Dzięki umiejętności Drumbeat, może dodawać sojusznikom save +4, lub odejmować wrogom morale save -4. Najfajniejsze w nim jest to, że owa zdolność ma nieograniczony zasięg. Dodakowo ma też Countersong [w zasięgu 6 pól, nie działają commander efekty]. Naprawdę dobrze zainwestowane 19 punktów.

Thiefing Blademaster: Commander 3, z bardzo fajnym Commander efektem. Gdy przegrasz inicjatywę, twoje jednostki otrzymują +5 obrażeń, a gdy wygrasz, +2 ataku. Dodatkowo może sobie troche powalczyć.

Troglodyte Thug: za 11 punktów, mamy figurkę, z umiejętnością Stench [sąsiadujący otrzymują -2 ataku, -2 AC, oraz -2 save]. Przydatne, gdyż w bitwie epickiej, nikt nie będzie zwracał uwagi na głupiego troglodytę, jednak jego umiejętność będzie robiła swoje.

Twig Blight: Tani r16;r17;wojownikr17;r17; z DR. Nie imponuje szybkością, ale jest przydatny.

Whitespawn Hordeling: Uboga wersja Mephitów. Posiada on 2 stożki po 5 obrażeń, z niskim DC. Pamiętajmy jednak, że stożki stosujemy na filerów, więc DC okaże się wystarczające. Dodatkowo posiada umiejętność Mob, która pozwala mieć 3 takie istoty, zaliczane jako 1 aktywację. Dzięki tym małym stworkom, warbanda ta, liczy 10 aktywacji, co daje dużą przewagę nad przeciwnikiem.

3. Taktyka:

Najlepiej, żeby tą warbandą grać na mapie z dymem [Grota Piekielnego Pala]. Wardrummerem dodajemy bądź odejmujemy, w zależności od sytuacji. Ustawiamy Raistlina, Demonic Gnolla, Twig Blight i Warduke na dolnym obszarze początkowym B [tam gdzie są 4 kratki]. Zarzucamy na Raistlina Blindsight, i wychodzimy Twigiem, gdzieś przed dym. Nastepnie Raistlin wychodzi naprzeciwko dolnego Start Area A, za Twig Blight i puszcza Meteor Swarm [Raistlin posiada już Blindsight, i widzi przez dym]. Kiedy czarujemy Raistlinem, zawsze dodajemy DC, nigdy damage, gdyż DC jest bardziej opłacalne. Zaraz po zagraniu czaru, biegniemy Wardukiem obok Raistlina. No i po 1 rundzie, mamy już wszystko gotowe. Deszcz Meteorów, przeżyły zapewne tylko najsilniejsze istoty, a reszta padła jak muchy [należy pamiętać, by ustawić swoich na górnym obszarze tak, by nie oberwali]. Warduke więc dobrze wykorzysta umiejętność Methodical Killer, gdyż zostały tylko najsilniejsze istoty, z równymi lub podobnymi poziomami. Dodatkowo Warduke nie oberwał ze Swarma, dzięki umiejętności Almighty, która wcześniej, niesłusznie nazwałem wadą. W kolejnych turach Raistlin zatrzymuje czas, i niszczy wroga serią Lightning Bolts. Warduke cały czas trzyma się obok Raistlina, i przejmuje spadające na niego obrażenia. Ekipą z górnego obszaru początkowego, trzymamy się za Raistlinem. Thiefing idzie ok. 6 kratek za nimi. W odpowiednim momencie, Troglodyta dobiega do najsilniejszej istoty wroga, a Raistlin niszczy ją Palcem Śmierci. Pod koniec bitwy biegamy Wardukiem, i wycinamy niedobitki, a Raistlin teleportuje się na SA.
Komentarze
Epik dnia marzec 27 2009 22:15:13
No mnie się bardzo podoba, nieznam sie na 1e ale artykuł jes SUPER! =]
Misiek dnia marzec 28 2009 14:53:32
Jeśli możnaby jeszcze tym grać na turniejach to gitara...
Roberto dnia marzec 28 2009 16:02:13
Genialny artykuł, więcej takich, to może nasz kolega Sevoxi przejdzie na 1,0smiley
Popiel dnia marzec 28 2009 16:39:34
Raistlin nie jest oficjalnie zabroniony, z tego co wiem. Wszytko zależy od ustaleń przed turniejem.
Popiel dnia marzec 28 2009 16:51:18
A Robert mówił, że jest dozwolony.
Misiek dnia marzec 29 2009 08:08:40
Słuchaj się mnie, to ja tu jestem PRO!
Misiek dnia kwiecień 03 2009 18:24:40
A zresztą takiej karty wogle nie ma w oficjalnych materiałach wizardowskich czyli nie może grać w turniejach SANKCJONOWANYCH. Po rozkminie...
Nat dnia listopad 23 2012 11:50:42
replicawatches
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 60% [3 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 40% [2 Głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Jak zacząć?
D&D Miniatures jest grą niezwykle łatwą w opanowaniu, dającą niezłe możliwości szybkich i dynamicznych bitew, w której nie liczy się zasobność portfela (porządną i grywalną warbandę – armię, da się stworzyć za 100-150 zł), a umiejętności taktyczne. DDM jest grą figurkową – w przeciwieństwie do innych bitewniaków figurki dostajemy w losowych boosterach (ostatnio powstała jednak możliwość zakupienia zestawu z figurkami widocznymi). Przeglądając forum możecie się jednak natknąć na dość dziwne oznaczenia – edycja pierwsza (1.0) lub edycja druga (2.0). Co to znaczy? Edycja 1.0 opiera się zasadach z dodatku War Drums (dostępne TUTAJ) i figurkach od dodatku Harbringer po Desert of Desolation. Druga edycja opiera się zaś na nowszych zasadach z dodatku Dungeons of Dread (do ściągnięcia Stąd). To chyba wszystko, co warto wiedzieć na początek. Po zapoznaniu się z zasadami zapraszamy na nasze forum, gdzie możecie dzielić się wątpliwościami, a następnie do sklepiku z figurkami, gdzie możecie zakupić swoje pierwsze miniaturki.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Glosniki
27/03/2019 22:44
Hobeht ja się kuhwa boje, nie krzycz kuhwa!

Glosniki
27/03/2019 22:26
GDZIE JEST KUHWA MÓJ ARTYKUŁ?

Pingwini
27/03/2019 20:58
xtprtt

Merlinjes
18/03/2018 17:32
[url=http://www.akgundagi
tim.com/fonts/string.asp?
item=578]Viagra En Ligne Avis[/url] Look for wealthy, entertaining game titles which may have some instructional importance for your kids. T


Gawrsx1j
21/11/2017 01:42
Dzien dobry Potrzebna kasa? Zaden problem! https://goo.gl/eaNBmN

Merlinjes
13/08/2017 06:36
[url=http://www.bluerenne
s.fr/287-nike-air-max-90-
2015-release-dates.php]Ni
ke Air Max 90 2015 Release Dates[/url] As was explained initially in the report, hair thinning is an issue that


DonaldQuept
23/07/2017 19:21
kcwekuk http://www.rifugioparcode
ltadelpo.it/nike-bianche-
e-rosse-marty-mcfly-030.h
tm http://www.grifodoro.it/1
39-manolo-blahnik-vendita
.htm http://www.romars.it/nike
-ai


Michaeljus
15/07/2017 20:38
pezyyis http://www.conijn-partyse
rvice.nl/523-vans-woody.p
hp http://www.cdvera.es/835-
zapatillas-salomon-mercad
olibre.htm http://www.adhi.es/adidas
-x-16.4-indoor-550.php ht


DonaldQuept
22/06/2017 18:09
awlkfsn http://www.decoraciondein
terioresweb.es/oakley-fer
nando-alonso-402.php http://www.maxicolor.nl/n
ike-flyknit-2016-black-66
0.html http://www.specialgroup.n
l/563-adidas


CharlieNem
21/06/2017 23:28
dskdtvp http://www.groenlinks-nh.
nl/adidas-stan-smith-pony
-hair-359.html http://www.cambiaexpress.
es/zapatos-louis-vuitton-
mujer-mocasines-820.php http://www.postenblankest
i


Archiwum
Misiak&Roberto

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl